Maskinen

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
16-6-2018 11:30 10:30 BK Sømændene Maskinen RYPARKEN!!!! 14

Boys boys boys!

Så er det tid til forårets afslutningskamp mod Maskinen!

Vi SKAL simpelthen vinde for at holde trit med toppen! Og og og for at lokke sømænd til er der aftalt sommerafslutning med spisen, dansk VM bold og lækre kolde øl!

Så hvem er med til kampen i Ryparken mod andenpladsen. Der er garanteret gys og grønne øl... Jeg er fandme klar, er du???

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Philip Terry Bankmar
2. Lau Borch
3. Mikkel Elvekjær
4. Rene Hove Jensen
5. Jonas Korsgaard Christiansen
6. Christian Haargaard Olsen
7. Benjamin Klubien
8. Dennis Juul Larsen
9. Thomas Kristensen
10. Anders Simonsen *
11. Malte Enrique Klüver Worsaae *
12. Lars-Kristian Lassen *
13. Kasper Henriksen *
14. Jakob Due *
1. Christian Skjøt Lind
2. Frederik Lauge
3. Casper Svane Larsen *
4. Mikkel Christensen *
5. Simon Guldberg *
6. Morten Bech *
7. Morten Jager Rasmussen *
8. Kenneth Juul *
9. Jacob Ekman *
1. Jakob Gaard
2. Christopher Kjær Ellemann
3. Mikkel Christophersen
4. Marcus Clausager
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Rasmus Quistgaard *
4. Sebastian Fenger *
5. Kristian Wichmand *
6. Carl Emil Amundsen *
7. Jeppe Opstrup *
8. Kristian Boel Thomsen *
9. Theis Breum *
10. Niklas Breum *
11. Jens Lev Berlin *
12. Thomas Simonsen *
13. Peter Sveistrup *
14. Rasmus Sass Larsen *
15. Anders Vedel Hadberg *
16. Christoffer Dyrby Gustavson *
17. Dennis Larsen *
18. Lasse Larsen *
19. Peter Andersen *
20. Mads Hjorth *
21. Dennis Pedersen *
22. Mads Tranberg *
23. Janus Schultz Pedersen *

11'eren

Der findes ingen kommende kampe.

7'eren

Der findes ingen kommende kampe.

Kampprogram

11'eren

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
126686 03-04-17 kl. 17:30 FC Misbrugsportalen BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 1 - 2
126692 08-04-17 kl. 11:30 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 0 UHT
126698 15-04-17 kl. 11:30 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-12 4 - 0
126703 22-04-17 kl. 11:30 BK Sømændene OA Kløvermarken 11 Bane-12 2 - 0
126708 30-04-17 kl. 10:00 Cph. Celtic 1. BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 2 0 - 2
126719 07-05-17 kl. 10:00 EFE BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 3 - 3
126725 15-05-17 kl. 18:00 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 0
126736 29-05-17 kl. 19:15 Zebra 2.0 BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 1 - 1
126741 04-06-17 kl. 11:45 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 2
126749 12-06-17 kl. 17:30 Fremad Forsing BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 5
126758 13-08-17 kl. 10:00 Maskinen BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 3 - 1
126752 17-08-17 kl. 17:30 BK Sømændene FC Misbrugsportalen Valby idrætspark 11 Bane 6. 2 - 1
126764 20-08-17 kl. 10:00 BK Sømændene Svendborg FC Valby idrætspark 11 Bane 2 3 - 2
126769 26-08-17 kl. 13:20 OA BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 0 - 3 HHT
126774 05-09-17 kl. 17:30 BK Sømændene Cph. Celtic 1. Kløvermarken 11 Bane-15 3 - 2
126785 10-09-17 kl. 11:45 BK Sømændene EFE Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 4
126791 18-09-17 kl. 17:30 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 1 - 3
126802 01-10-17 kl. 10:00 BK Sømændene Zebra 2.0 Kløvermarken 11 Bane-12 0 - 1
126807 07-10-17 kl. 14:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst 2 - 3
126815 14-10-17 kl. 11:30 BK Sømændene Fremad Forsing Kløvermarken 11 Bane-10 4 - 2
Se det fulde kampprogram
© BK Sømændene