11'eren

Svendborg FC

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
25-9-2018 17:30 16:30 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken 2

Yo boys!

Så fik Celtic sig sgu lige en god omgang tæsk i weekenden! Lækkert lækkert lækkert!

Og lige om hjørnet venter et nyt hold, der gerne skulle have en fin omgang smadr!

Hvem er frisk på at ride videre på bølgen?

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Philip Terry Bankmar
2. Morten Bech *
1. Benjamin Klubien
2. Rene Hove Jensen
3. Christopher Kjær Ellemann
4. Jeppe Opstrup *
1. Lau Borch
2. Christian Haargaard Olsen
3. Jakob Gaard
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Simon Guldberg *
4. Rasmus Quistgaard *
5. Anders Simonsen *
6. Sebastian Fenger *
7. Kristian Wichmand *
8. Carl Emil Amundsen *
9. Theis Breum *
10. Christian Jønsson *

Svendborg FC

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
25-9-2018 17:30 16:30 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken 0

OBS OBS OBS

Kampen er 25 sep. IKKE 26!

Tilmelding stadig på den anden mail.

- Hove

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Philip Terry Bankmar
1. Lau Borch
2. Christian Haargaard Olsen
3. Jakob Gaard
4. Christopher Kjær Ellemann
5. Rene Hove Jensen
6. Benjamin Klubien
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Morten Bech *
4. Simon Guldberg *
5. Rasmus Quistgaard *
6. Anders Simonsen *
7. Sebastian Fenger *
8. Kristian Wichmand *
9. Carl Emil Amundsen *
10. Jeppe Opstrup *
11. Theis Breum *
12. Christian Jønsson *

7'eren

Der findes ingen kommende kampe.

Kampprogram

11'eren

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
126686 03-04-17 kl. 17:30 FC Misbrugsportalen BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 1 - 2
126692 08-04-17 kl. 11:30 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 0 UHT
126698 15-04-17 kl. 11:30 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-12 4 - 0
126703 22-04-17 kl. 11:30 BK Sømændene OA Kløvermarken 11 Bane-12 2 - 0
126708 30-04-17 kl. 10:00 Cph. Celtic 1. BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 2 0 - 2
126719 07-05-17 kl. 10:00 EFE BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 3 - 3
126725 15-05-17 kl. 18:00 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 0
126736 29-05-17 kl. 19:15 Zebra 2.0 BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 1 - 1
126741 04-06-17 kl. 11:45 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 2
126749 12-06-17 kl. 17:30 Fremad Forsing BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 5
126758 13-08-17 kl. 10:00 Maskinen BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 3 - 1
126752 17-08-17 kl. 17:30 BK Sømændene FC Misbrugsportalen Valby idrætspark 11 Bane 6. 2 - 1
126764 20-08-17 kl. 10:00 BK Sømændene Svendborg FC Valby idrætspark 11 Bane 2 3 - 2
126769 26-08-17 kl. 13:20 OA BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 0 - 3 HHT
126774 05-09-17 kl. 17:30 BK Sømændene Cph. Celtic 1. Kløvermarken 11 Bane-15 3 - 2
126785 10-09-17 kl. 11:45 BK Sømændene EFE Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 4
126791 18-09-17 kl. 17:30 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 1 - 3
126802 01-10-17 kl. 10:00 BK Sømændene Zebra 2.0 Kløvermarken 11 Bane-12 0 - 1
126807 07-10-17 kl. 14:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst 2 - 3
126815 14-10-17 kl. 11:30 BK Sømændene Fremad Forsing Kløvermarken 11 Bane-10 4 - 2
Se det fulde kampprogram
© BK Sømændene