TTSK

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
2-9-2019 18:00 17:00 BK Sømændene TTSK Kløvermarken, bane 15 13

Hej drenge,

Lad os følge op på sejren over Svendborg og slå de hurtige miniputter fra Greve!!!

Forza BKS!!!

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Jonas Korsgaard Christiansen
2. Peter Nielsen
3. Daniel Lund
4. Thomas Kristensen
5. Jacob Ekman
6. Christian Friberg
7. Hussam Saleh *
8. Benjamin Klubien *
9. Adam Saleh *
10. Tarzan K *
11. Jonas Hansen *
12. Christian Skjøt Lind *
13. Gijs Zonderland *
1. Philip Terry Bankmar
2. Lau Borch
3. Christopher Kjær Ellemann
4. Sultan Ghannam
5. Christian Haargaard Olsen
6. Marcus Clausager
7. Rene Hove Jensen
8. Mikkel Elvekjær
9. Frederik Noltenius Busck
10. Rakan El-Awwad *
11. Casper Johannsen *
12. Johnny Yu *
13. Morten Bech *
14. Kasper Henriksen *
15. Lander Pinson *
16. Mikkel Christensen *
17. Anders Simonsen *
18. Malte Enrique Klüver Worsaae *
19. Sebastian Fenger *
20. Mads Andersen *
21. Peter Sveistrup *
22. Frederik Lauge *
23. Majde Eirout *
24. Dennis Juul Larsen *
25. Lars-Kristian Lassen *
26. Christoffer Hansen *
27. Patrick Garcia Kristensen *
28. Anders Rømer *
1. Lasse Larsen
2. Nick Rottwitt
3. Søren Markussen
4. Lasse Fraulund Andersen
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Christian 'Tysker' Thomsen *
4. Jakob Gaard *
5. Simon Guldberg *
6. Rasmus Quistgaard *
7. Kristian Wichmand *
8. Carl Emil Amundsen *
9. Jeppe Opstrup *
10. Theis Breum *
11. Christian Jønsson *
12. Niklas Breum *
13. Jens Lev Berlin *
14. Thomas Simonsen *
15. Morten Jager Rasmussen *
16. Rasmus Sass Larsen *
17. Casper Svane Larsen *
18. Anders Vedel Hadberg *
19. Dennis Larsen *
20. Mikkel Christophersen *
21. Peter Andersen *
22. Mads Hjorth *
23. Dennis Pedersen *
24. Mads Tranberg *
25. Jakob Due *
26. Janus Schultz Pedersen *
27. Mikkel Mortensen *
28. Magnus Mortensen *
29. Troels Juul *
30. Thomas Rabølle Nielsen *
31. Anders Munthe Thomsen *
32. Johannes Nørgaard *
33. Jimmy Nguyen *
34. Mikkel Schjødt *
35. Christian Plaetner *

11'eren

Etihad FC

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
21-9-2019 10:00 09:00 BK Sømændene Etihad FC Kløvermarken, Kunst 1 11


Hej drenge,

Lad os fortsætte den gode stime og blande os i midten af rækken.

Tilmeld jer asap.

Forza BKS!!!

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Jonas Korsgaard Christiansen
2. Amir Nuspahic
3. Jacob Ekman
4. Sultan Ghannam
5. Thomas Kristensen
6. Jonas Hansen *
7. Casper Johannsen *
8. Johnny Yu *
9. Hussam Saleh *
10. Mads Andersen *
11. Ahmad Abouardini *
1. Christopher Kjær Ellemann
2. Mikkel Elvekjær
3. Lau Borch
4. Christian Friberg
5. Marcus Clausager
6. Philip Terry Bankmar
7. Peter Nielsen
8. Lander Pinson *
9. Mikkel Christensen *
10. Lars-Kristian Lassen *
11. Mathias Byrk *
12. Anders Rømer *
13. Morten Bech *
14. Christoffer Hansen *
1. Christian Haargaard Olsen
2. Rene Hove Jensen
3. Nick Rottwitt
4. Søren Markussen
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Christian 'Tysker' Thomsen *
4. Jakob Gaard *
5. Simon Guldberg *
6. Rasmus Quistgaard *
7. Anders Simonsen *
8. Sebastian Fenger *
9. Kristian Wichmand *
10. Carl Emil Amundsen *
11. Jeppe Opstrup *
12. Benjamin Klubien *
13. Theis Breum *
14. Christian Jønsson *
15. Niklas Breum *
16. Frederik Lauge *
17. Jens Lev Berlin *
18. Thomas Simonsen *
19. Peter Sveistrup *
20. Morten Jager Rasmussen *
21. Christian Skjøt Lind *
22. Rasmus Sass Larsen *
23. Casper Svane Larsen *
24. Anders Vedel Hadberg *
25. Dennis Juul Larsen *
26. Dennis Larsen *
27. Mikkel Christophersen *
28. Peter Andersen *
29. Mads Hjorth *
30. Dennis Pedersen *
31. Kasper Henriksen *
32. Mads Tranberg *
33. Jakob Due *
34. Janus Schultz Pedersen *
35. Malte Enrique Klüver Worsaae *
36. Mikkel Mortensen *
37. Magnus Mortensen *
38. Troels Juul *
39. Thomas Rabølle Nielsen *
40. Anders Munthe Thomsen *
41. Johannes Nørgaard *
42. Jimmy Nguyen *
43. Mikkel Schjødt *
44. Christian Plaetner *
45. Rakan El-Awwad *
46. Majde Eirout *
47. Adam Saleh *
48. Gijs Zonderland *

7'eren

Der findes ingen kommende kampe.

Kampprogram

11'eren

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
135732 13-04-19 kl. 13:20 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 2 - 3
135738 22-04-19 kl. 12:20 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken 11 Kunst 1 0 - 3
135744 29-04-19 kl. 19:30 TTSK BK Sømændene ValHallen Valhallen 5 - 1
135749 01-05-19 kl. 18:00 SBV09 BK Sømændene Bymuren Bymuren-11 4 - 0
135754 11-05-19 kl. 12:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst 3 - 2
135759 17-05-19 kl. 11:45 BK Sømændene Etihad FC Kløvermarken 11 Bane-15 5 - 4
135764 27-05-19 kl. 18:00 BK Sømændene Lejre FC Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 2
135774 03-06-19 kl. 19:45 KB Ribe BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 0 - 3
135785 16-06-19 kl. 12:20 Maskinen BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 3 - 0
135792 23-06-19 kl. 13:30 BK Sømændene Cph. Celtic 1. Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 3
135798 17-08-19 kl. 11:30 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Kunst 1 0 - 3 HHT
135804 22-08-19 kl. 18:00 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 0 - 4
135810 02-09-19 kl. 18:00 BK Sømændene TTSK Kløvermarken 11 Bane-15 3 - 2
135815 08-09-19 kl. 10:00 BK Sømændene SBV09 Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 0 UHT
135820 15-09-19 kl. 10:00 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 1
135825 21-09-19 kl. 10:00 Etihad FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Kunst 1
135830 29-09-19 kl. 13:30 Lejre FC BK Sømændene Ryparken Kunst 3.
135840 05-10-19 kl. 11:45 BK Sømændene KB Ribe Kløvermarken 11 Kunst 1
135851 19-10-19 kl. 13:20 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Bane-12
135858 27-10-19 kl. 13:30 Cph. Celtic 1. BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 2
Se det fulde kampprogram
© BK Sømændene