BK Sømændene 11 |
|
-
|
|
Indendørsbold vinter 16/17 |
|
31-12-2016 kl.00:00, Nørrebrohallen
|
|
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 0 |
|
-
|
|
Indendørs i NØRREBROHALLEN |
|
18-12-2016 kl.16:00, NØRREBROHALLEN
|
|
0-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
|
-
|
|
Indendørs i Nørrebrohallen |
|
11-12-2016 kl.16:00, Nørrebrohallen
|
|
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
2 |
V
|
1 |
Svendborg FC |
|
23-10-2016 kl.12:45, Kløvermarken
Lau Borch |
1-0 2-0 |
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
1 |
U
|
1 |
Cph. Celtic |
|
15-10-2016 kl.13:20, Kløvermarken
Frederik Lauge |
1-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
3 |
U
|
3 |
FC Sailing Lads |
|
14-10-2016 kl.17:15, Kløvermarken (kunst 41)
|
|
7-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
3 |
V
|
0 |
De Røde Djævle |
|
9-10-2016 kl.11:10, Kløvermarken (kunst 41)
|
|
7-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
Referat |
BK Sømændene 11 |
3 |
V
|
0 |
SVB09 |
|
8-10-2016 kl.13:30, Bymuren 149, Hvidovre
|
|
11-mandsholdet, Udekamp
|
Referat |
BK Sømændene 7 |
2 |
T
|
4 |
GHG All Stars |
|
3-10-2016 kl.18:25, Kløvermarken (kunst 41)
|
1-0 2-0 |
7-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
5 |
V
|
3 |
Fremad Forsing |
|
2-10-2016 kl.13:30, Kløvermarken
|
1-0 2-0 3-0 4-0 5-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
2 |
V
|
1 |
SBV09, POKALFINALE !!! |
|
29-9-2016 kl.18:00, Valby Idrætspark
|
1-0 2-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
1 |
V
|
0 |
Absalons Boldklub |
|
26-9-2016 kl.19:35, VALBY (kunst 40)
|
1-0 |
7-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
Referat |
BK Sømændene 11 |
1 |
U
|
1 |
KB Ribe |
|
25-9-2016 kl.10:00, Kløvermarken
Carl Emil Amundsen |
1-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
3 |
V
|
2 |
Spurvene |
|
19-9-2016 kl.19:35, Kløvermarken
|
1-0 2-0 3-0 |
7-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
Referat |
BK Sømændene 11 |
5 |
V
|
2 |
SC Boca Vista |
|
18-9-2016 kl.10:00, VALBY
|
1-0 2-0 3-0 4-0 5-0 |
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
2 |
V
|
0 |
SC Lolland |
|
13-9-2016 kl.17:15, VALBY
|
1-0 2-0 |
7-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
1 |
U
|
1 |
BK Kapow |
|
11-9-2016 kl.11:45, Kløvermarken
|
1-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
3 |
V
|
1 |
Tjallans Boys |
|
9-9-2016 kl.18:25, Kløvermarken
|
2-0 |
7-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
4 |
V
|
3 |
Cph. Celtic, POKAL SEMIFINALE |
|
7-9-2016 kl.17:30, Kløvermarken
James Stoklund Frederik Lauge |
1-0 2-0 3-0 4-0 |
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
4 |
V
|
0 |
OA |
|
4-9-2016 kl.13:20, VALBY
|
1-0 2-0 3-0 4-0 |
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
3 |
T
|
5 |
Lokomotiv Hoffenheim |
|
1-9-2016 kl.17:15, VALBY
|
1-0 2-0 3-0 |
7-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
2 |
U
|
2 |
Svendborg FC |
|
28-8-2016 kl.11:45, Kløvermarken
|
1-0 2-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
3 |
V
|
0 |
Fischer & Kerm |
|
26-8-2016 kl.17:15, Kløvermarken
|
|
7-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
Referat |
BK Sømændene 11 |
1 |
T
|
4 |
Gribben Fodbold |
|
24-8-2016 kl.17:30, Kløvermarken
|
1-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
1 |
V
|
0 |
Maskinen |
|
17-8-2016 kl.19:15, Kløvermarken
|
1-0 |
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
0 |
T
|
2 |
The Howling Cavlings |
|
16-8-2016 kl.17:15, Kløvermarken
|
|
7-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
4 |
V
|
2 |
Steppeulvene |
|
26-6-2016 kl.11:45, Kløvermarken
|
1-0 2-0 3-0 4-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
0 |
T
|
3 |
Menerfirs |
|
18-6-2016 kl.11:30, Kløvermarken
|
|
7-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
4 |
V
|
2 |
Boldklubben Smæk |
|
15-6-2016 kl.17:30, Kløvermarken
|
1-0 2-0 3-0 4-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
1 |
U
|
1 |
Cph. Celtic |
|
9-6-2016 kl.19:15, VALBY
|
1-0 |
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
0 |
T
|
3 |
FC Sailing Lads |
|
8-6-2016 kl.18:25, Valby Idrætspark
|
|
7-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
3 |
V
|
1 |
SBV09 |
|
6-6-2016 kl.17:30, Kløvermarken
|
1-0 2-0 3-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
1 |
T
|
7 |
De Røde Djævle |
|
31-5-2016 kl.18:25, Kløvermarken
|
1-0 |
7-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
0 |
T
|
3 |
Fremad Forsing |
|
29-5-2016 kl.11:45, Kløvermarken
|
|
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
1 |
U
|
1 |
GHG All Stars |
|
26-5-2016 kl.19:35, Valby Idrætspark
|
1-0 |
7-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
1 |
T
|
3 |
KB Ribe |
|
21-5-2016 kl.11:30, VALBY
Philip Terry Bankmar |
1-0 |
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
2 |
V
|
1 |
Absalons boldklub |
|
20-5-2016 kl.17:15, Kløvermarker
|
1-0 2-0 |
7-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
2 |
V
|
1 |
SC Boca Vista |
|
16-5-2016 kl.11:45, Kløvermarken
|
1-0 2-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
2 |
T
|
3 |
Spurvene |
|
10-5-2016 kl.19:35, Kløvermarken
|
1-0 2-0 |
7-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
4 |
V
|
1 |
BK Kapow |
|
5-5-2016 kl.19:30, Stavnsholtvej 35 A, 3520 FARUM
|
1-0 2-0 3-0 4-0 |
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
2 |
T
|
4 |
SC Lolland |
|
5-5-2016 kl.10:00, Kløvermarken
Amir Nuspahic |
1-0 2-0 |
7-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
0 |
T
|
1 |
OA |
|
3-5-2016 kl.17:30, Kløvermarken
Morten Jager Rasmussen |
|
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
2 |
V
|
1 |
Tjallans Boys |
|
27-4-2016 kl.17:15, Kløvermarken
|
1-0 2-0 |
7-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
2 |
V
|
0 |
Gribben Fodbold |
|
23-4-2016 kl.13:20, Valby Idrætspark
|
1-0 2-0 |
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
6 |
V
|
3 |
Lokomotiv Hoffenheim |
|
23-4-2016 kl.13:50, Kløvermarken
|
1-0 2-0 3-0 4-0 5-0 |
7-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
2 |
V
|
1 |
Maskinen |
|
14-4-2016 kl.17:30, Kløvermarken
|
1-0 2-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
2 |
T
|
4 |
Fischer & Kerm |
|
12-4-2016 kl.17:15, Valby
|
2-0 |
7-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
2 |
V
|
0 |
Steppeulvene |
|
9-4-2016 kl.11:30, Kløvermarken, Bane 12
|
1-0 2-0 |
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
1 |
T
|
3 |
The Howling Cavlings |
|
8-4-2016 kl.18:25, Kløvermarken
|
1-0 |
7-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 7 |
2 |
T
|
3 |
Menerfirs |
|
30-3-2016 kl.17:15, Valby Idrætspark
Kasper Marker |
2-0 |
7-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
© BK Sømændene
|